Beata Toporska

 

               Absolwentka Politechniki Krakowskiej, Wydział Inżynierii Lądowej, kierunek Budownictwo, specjalność Teoria Konstrukcji Inżynierskich.   

               Od roku 2006 pełni funkcję Prezesa Koła SITK w Mota-Engil Central Europe S.A.  Od marca 2014r. pełniła funkcję Zastępcy Członka Zarządu Oddziału SITK RP w Krakowie, a od stycznia 2016 funkcję Członka Zarządu. Aktualnie jest Wiceprezesem ds. drogownictwa w Zarządu Oddziału SITK RP w Krakowie (kadencja 2022 – 2025). Ponadto od czerwca 2014r. jest Sekretarzem Rady Programowej Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie, a od 18 maja 2018r. członkiem Krajowej Sekcji Drogowej.

                Zatrudniona w Mota-Engil Central Europe S.A. od 16 sierpnia 2005r. początkowo na stanowisku inżyniera budowy w Zarządzie Firmy, w Dziale Realizacji, od roku 2008 jako Kierownik Działu Technicznego, następnie od 2011 jako Menadżer ds. Technicznych Regionu Południe, a od roku 2012 jako Project Menager i Dyrektor Kontraktu. W latach 2011-2013 pełniła również obowiązki Zastępcy Dyrektora Regionu. Od stycznia 2015 pełniła również funkcję Menadżera Departamentu Robót Gwarancyjnych.

               W czerwcu 2017 r. rozpoczęła pracę w firmie Sarivo Infrastruktura Sp. z o.o. na stanowisku Dyrektor ds. Realizacji Kontraktów. Dodatkowo pełni funkcję Pełnomocnika ds. ISO. W marcu 2018 awansowała na stanowisko Dyrektor Zarządzający.

               W grudniu 2007r. zdała egzamin przed Okręgową Komisją Kwalifikacyjna Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie i uzyskała uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej.  Natomiast w maju 2015 zdała egzamin i tym samym uzyskała uprawnienia budowlane do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

               W czerwcu 2008r. ukończyła roczne studia podyplomowe na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, w zakresie „Zarządzanie produkcją”, a w lutym 2012 zakończyła studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej pn. „Bezpieczne i przyjazne środowisku drogi i skrzyżowania”. Natomiast w październiku 2014r. ukończyła menadżerskie studia podyplomowe w Szkole Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie pn. „Europejskie Studia Menadżerskie typu MBA”. Uczestniczyła również międzynarodowym programie “International Management Programme” pod patronatem Catholic University of Portugal.

Wyróżnienia/ odznaczenia:

                               Srebrna Honorowa Odznaka SITK 2008 r.

                               Złota Honorowa Odznaka SITK 2013 r.

                               Brązowy Krzyż Zasługi 2016 r.

                               Złota Honorowa z Diamentem Odznaka SITK 2019 r.