Aktualności

 



Invitation to the workshop

“Promoting  Sustainable Urban Mobility: A UN-Habitat Perspective”

To be held in Warsaw on 18 November 2013

 

The organizers of this workshop are using the opportunity created by the presence in Warsaw of participants of the COP19 Conference*) to disseminate information, and facilitate discussion, about approaches to urban transport policies being promoted by international organisations and by the leading think tanks in this field. The speakers will concentrate on the idea of sustainable urban mobility, with particular emphasis on challenges of the implementation of innovative approaches, and on the transferability of lessons learned. Discussions will also be based on the Global Report on Human Settlements 2013: Planning and Design for Sustainable Urban Mobility, recently published by UN-Habitat. The event will serve to take forward the EU supported “SOLUTIONS” initiative, that looks at innovation in urban transport and their transferability in different country contexts.    

Language: English

                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

                                                                                           Warszawa, 13 listopada 2013

LVI Techniczne Dni Drogowe

Już po raz pięćdziesiąty szósty branża drogowa zebrała się na Technicznych Dniach Drogowych, zorganizowanych przez Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wydarzenie, odbywające się w dniach 13-15 listopada w Raszynie, objęli swoimi patronatami Zbigniew Rynasiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Lech Witecki, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej reprezentowała Podsekretarz Stanu, Patrycja Wolińska-Bartkiewicz.

pobierz

13-15 listopada 2013 r.
Centrum Konferencyjne Falenty, Raszyn k. Warszawy, Al. Hrabska 4 a

Organizatorzy: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy, Krajowa Sekcja Drogowa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

wydarzenie

objęte patronatem

Zbigniewa Rynasiewicza Sekretarza Stanu w MTBiGM

Lecha Witeckiego Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
 

DO POBRANIA:

PREZENTACJA z pierwszego dnia konferencji:

Program LVI Technicznych Dni Drogowych

                                                Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji konkursu
                                          "Przyszłość dróg zależy od Ciebie - nie myśl szablonowo"
                                             XX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego
                                                                   AUTOSTRADA-POLSKA
                                                                   Kielce, 15 maja 2014 r.


Sukces pierwszej edycji utwierdził nas w przekonaniu, że doświadczenie firm i świeże spojrzenie studentów na materiały drogowe, które już funkcjonują na polskim rynku może stać się początkiem Wielkich Pomysłów. Przygotowując się do organizacji tego konkursu przede wszystkim chcieliśmy, aby środowiska drogowe rozpoczęły między sobą dialog. Dzięki tak prostej formule, jak konkurs, nasze zamierzenia się spełniły. Studenci przygotowując swoje projekty mogli korzystać z wieloletniego doświadczenia firm, firmy natomiast mogły się przekonać, że wszystkie produkty można wykorzystać w różnorodny sposób, wystarczy zapomnieć o ograniczeniach.

W tym roku chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konkursie, którego finał zostanie rozstrzygnięty podczas XX Międzynarodowych Targów AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach.

PISMO PRZEWODNIE ORGANIZATORA I POMYSŁODAWCY KONKURSU - BLL Sp. z o.o.

REGULAMIN KONKURSU

Karta zgłoszenia - studenci

Karta zgłoszenia - produkty

Konkurs kierujemy:

1) do firm, którym zależy na nieustannym kształtowaniu pozytywnego wizerunku w oczach klientów. Udział w tego typu projektach wpływa na rozpoznawalność marki poprzez promowanie jej w mediach branżowych, portalach społecznościowych, kołach naukowych. Firma, która zgłosi swój udział do konkursu, potwierdza tym samym nie tylko swój profesjonalizm i zaangażowanie w rynek branżowy, lecz również wyjątkową otwartość na pracę zespołową, gdzie każda zainteresowana osoba ma wpływ na rozwój przedsiębiorstwa.

2) do studentów, gdyż celem konkursu jest aktywizacja studentów w działalność rozwojową skutkującą opracowaniem nowych technologii w branży drogowej. Zwiększenie zainteresowania studentów poszukiwaniem nietuzinkowych rozwiązań i zastosowań znanych produktów. Ideą konkursu jest także przybliżenie studentom rynku pracy poprzez przedstawienie im największych firm w branży drogowej i zaprezentowanie ich produktów.

Konkurs polega na nowym zastosowaniu i nowatorskim spojrzeniu na produkty już funkcjonujące na rynku branży drogowej. Skierowany jest do firm poszukujących nowatorskich rozwiązań i zaangażowanych w rozwój nie tylko własnej firmy, ale także rozwój środowiska drogowego.

Zespołom studentów, składających się z 2-4 osób, w wyniku losowania zostaną przydzielone produkty firm z niżej podanych działów:
 asfalt
 kruszywo, żwir, grys, cement, mączka wapienna itp.
 materiały prefabrykowane
 materiały z recyklingu
 produkty inne

Oceniając projekty Komisja Konkursowa będzie premiować strategię rozwoju i szansę powodzenia przedsięwzięcia, ważnym punktem będzie również ocena strony ekonomicznej, innowacyjność, zaspokojenie potrzeb rynkowych, a także forma prezentacji. Dodatkowe punkty przyznawane będą za wdrożenie rozwiązań ekologicznych.

Poprzez ten konkurs chcemy nawiązać dialog pomiędzy młodymi ludźmi, kończącymi studia i rozpoczynającymi karierę zawodową a firmami, którym zależy na produktach wysokiej jakości, konkurencyjności i innowacyjnym rozwiązaniom. Chcemy, aby te dwa światy otworzyły się na siebie i ujrzały w sobie godnych do rozmów partnerów.

_________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
HISTORIA PIERWSZEJ EDYCJI KONKURSU:

W poprzedniej edycji Komisja Konkursowa w składzie: prof. Leszek Rafalski - przewodniczący Komisji, Dyrektor IBDiM, Wacław Michalski - Dyrektor Departamentu Technologii GDDKiA, Janusz Bohatkiewicz - Prezes Zarządu firmy EKKOM, Tomasz Zambrzycki - Quest Change Managers, Liliana Chołuj - organizatorka i pomysłodawczyni konkursu, przyznała pierwszą nagrodę zespołowi z Politechniki Białostockiej, który pracował z produktem firmy Olsztyńskie Kopalnie Surowców Mineralnych.

Relacja z pierwszej edycji konkursu autorstwa Marty Maniewskiej

Nagrodzone prace konkursowe:

II miejsce Politechnika Śląska
III miejsce Politechnika Łódzka
Wyróżnienie Politechnika Łódzka

W dniach 24 – 27 września w Gdańsku odbyła się 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO. Po raz pierwszy w nowej siedzibie, hali Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo zaprezentowała się rekordowa liczba, bo aż 510 wystawców z 25 krajów. Uznawane za największe i najbardziej prestiżowe w Polsce i drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego objął honorowym patronatem Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

24 września 2013 r. w ramach Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO została
przyznana nagroda im. prof. Czesława Jaworskiego przyznawana przez Stowarzyszenie  Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia
w opracowaniu i wdrożeniu nowych technologii lub urządzeń trakcji elektrycznej.

Nagroda główna:

MEDCOM Sp. z o.o. Warszawa, za Asynchroniczny napęd trakcyjny 2xFT-500-3000;

Wyróżnienia:

  1. STRUNBET-MIGACZ Sp z o.o. Lewin Brzeski, za Rozdzielnicę średniego napięcia RSS-24/630 do złącza kablowego stosowanego w LPN-15 kV do zasilania obiektów kolejowych;
  2. ENIKA Sp. z o.o. Łódź, za Panel pasażera ENI-PP 640/480
  3. KUCA Sp. z o.o. Stargard Szczeciński, za Miernik zużycia trakcyjnego drutu jezdnego

 

MIEJSCEGdańsk, ul. Żaglowa 11, Centrum Konferencyjne Targów TRAKO

CZAS: 11.00 – 14.00

JĘZYKI: polski i angielski (tłumaczenie symultaniczne)

INFORMACJA O PRELEGENTACH:

PREZENTACJE Z SEMINARIUM:

=>
Adam Wielądek
=> Clinton Leeks
=>
Nicolas Halamek
=>
Jan Ilík
=>
Furio Rossi
=>
Andrzej Harassek
=>
Piotr Malepszak

_________________________
PROGRAM SEMINARIUM:

 

10.30 – 11.00  Rejestracja

11.00 – 11.10  Otwarcie i powitanie gości: Adam Wielądek, Honorowy Przewodniczący UIC (wprowadzenie w kontekście unijnej polityki transportowej)

11.10 – 12.45  Prezentacje:

13-15 listopada 2013 r.
Centrum Konferencyjne Falenty, Raszyn k. Warszawy, Al. Hrabska 4 a

Organizatorzy: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy, Krajowa Sekcja Drogowa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

wydarzenie

objęte patronatem

Zbigniewa Rynasiewicza Sekretarza Stanu w MTBiGM

Lecha Witeckiego Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
 

DO POBRANIA:

PREZENTACJA z pierwszego dnia konferencji:

Program LVI Technicznych Dni Drogowych

 

W dniach 26 – 28 czerwca 2013 roku w Warszawie obradował II Światowy Zjazd Inżynierów, którego organizatorami byli m. in. NOT oraz Politechnika Warszawska. W pierwszym dniu zjazdu odbyły się trzy sesje panelowe, wśród których środowisko SITK zainteresowała w szczególności sesja zatytułowana „Infrastruktura i transport”.

                           



W dniach od 24 do 26 czerwca 2013 roku odbyła się III Konferencja Letnie Utrzymanie Dróg Publicznych (LUDP). Po raz trzeci konferencja zorganizowana została w Ośrodku Wypoczynkowym „Perła Borów” w Tleniu. Ośrodek położony jest na terenie Parku Krajobrazowego nieopodal rzeki Wdy i jeziora Mukrz, w Borach Tucholskich.

Konferencja została zorganizowana przez Krajową Sekcję Drogową Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz objęta Patronatem Honorowym przez Lecha Witeckiego – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Patronatem Medialnym objął wydarzenie Miesięcznik „Drogownictwo” – wydawnictwo branżowe SITK RP. 

W dniu 11. czerwca Zarząd Krajowy i Rada Prezesów podejmowały uroczyście Członków Honorowych Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej. Spotkanie połączone było z rozdaniem ERNESTÓW – statuetki przyznawanej co roku w siedmiu kategoriach. Wydarzenie w Warszawskim Domu Technika NOT uświetnili swoją obecnością były i obecni ministrowie transportu: Andrzej Gołaszewski, aktualnie Prezes Honorowy-Senior SITK oraz Maciej Jankowski i Andrzej Massel, Podsekretarze Stanu w Ministerstwie Transportu, Gospodarki Morskiej i Budownictwa.

 

   FORUM TECHNIKI KOLEJOWEJ

Warszawa, 12-13 czerwca 2013 r.

pod Honorowym Patronatem Podsekretarza Stanu

w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

Andrzeja Massela

   Program pierwszego dnia dotyczy zagadnień edukacji w sektorze transportu i jest odpowiedzią na trudności w pozyskaniu wykwalifikowanych kadr;

 drugi dzień konferencji przygotowany został specjalnie z myślą o każdym kto chciałby poszerzyć wiedzę z zakresu nowych rozwiązań technicznych w infrastrukturze i taborze.

Tleń, 24-26 czerwca 2013 roku


Jest to trzecia konferencja  poświęcona problematyce letniego utrzymania dróg. Brak standardów użytkowania dróg, które wynikają z Ustawy Prawo budowlane, utrudnia pracę administracji drogowej. W momencie wejścia w życie standardów użytkowania dróg, na zarządców dróg spadnie wielka odpowiedzialność.

Zarządca drogi powinien zagwarantować jednakowy poziom utrzymania przewidziany dla danej kategorii drogi. Letnie utrzymanie ma duży wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, trwałość nawierzchni, i komfort jazdy.


„Nowoczesne porty lotnicze. Infrastruktura lotniskowa i okołolotniskowa”

Wrocław, 27-28 czerwca 2013 roku


Organizatorzy:

  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej
    – Krajowa Sekcja Lotnicza
  • Związek Regionalnych Portów Lotniczych

Cel:
zapoznanie uczestników z nowymi technologiami i trendami w tworzeniu infrastruktury lotniskowej oraz przykładami budowy logistycznych stref okołolotniskowych wraz  z czynnikami wpływającymi
na ich powstawanie.